تبلیغات
کانون تئاتر دانشگاه علوم پزشکی زنجان

کانون تئاتر دانشگاه علوم پزشکی زنجان
 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
فعالیت های کانون تئاتر در سال 1392 را چگونه ارزیابی می کنید؟


تئاتر پداگوژی یك گفتگوی دو جانبه است. یك پداگوژیست باید گروهی فكر كند. او باید دیدی انتقادی نسبت به گروهش و كار گروهش داشته باشد و با داشتن تسلط کافی بر مشكلاتی كه ممكن است در طول تمرین یا اجرا پیش بیاید آگاه باشد. تئاتر پداگوژی یك گفتگوی دو جانبه است. یك پداگوژیست باید گروهی فكر كند. او باید دیدی انتقادی نسبت به گروهش و كار گروهش داشته باشد و با داشتن تسلط کافی بر مشكلاتی كه ممكن است در طول تمرین یا اجرا پیش بیاید آگاه باشد.

 یك پداگوژیست درارتباط با كودكان باید توانایی ارائه بازی های كودكانه رانیز داشته باشد تا بتواند با آنها وارد بازی شود. كار او در ارتباط با زیبایی شناسی و پرورش زیبایی شناسی است. او باید از آموخته های بازیگری و كارگردانی بهره بگیرد. در ضمن بر نوع رفتارش با گروه هدف آگاه باشد. او باید با شناخت كافی از گروه نحوه برخورد با آنها را مشخص كند و چگونگی رسیدن به هدف را طبق حساسیت های گروه برنامه ریزی كند تا هم ارتباطی صحیح و انسانی شكل بگیرد و هم گروه او را با شور و انرژی همراه كند.

هدف؟
هدف اصلی تئاتر پداگوژی انسانها هستند نه هنر تئاتر. در واقع دو اصل مهم در تئاتر پداگوژی انسانها و برقراری ارتباط بین انسانهاست.

تفاوتها؟

 یكی از تفاوت های این نوع تئاتر با تئاتر معمول در این است كه تئاتر پداگوژی خارج از منافع مادی یا سیاسی شكل می گیرد و اینكه آنها بر پایه دو مفهوم تعلیم و تربیت، گروه های هدف را انتخاب كرده و در رشدآنها و کسب رضایت افراد گروه هدف از زندگی تلاش می كنند.


در کارگاه هایی که پداگوژیستها برگزار می‌کنند تمرکز بر روی تمرینهای دسته جمعی است. آنها افراد را به خلق شخصیت های مختلف تشویق می‌کنند تا بتوانند از طریق آن با دیگران وارد کنش و واکنش شوند و در ادامه بتوانند به صورت دسته جمعی به فضایی مشترک دست یابند.آنها سعی می‌کنند که افراد بتوانند بدون استفاده از کلام با همدیگر ارتباط برقرار کنند. تئاتر پداگوژی با از بین بردن مرزهای شخصی، اجتماعی و فرهنگی ارتباطی انسانی شکل می‌دهد. در واقع تئاتر پداگوژی با بهره گیری از صدا، بدن و احساسات مشترك بشری؛ در پی ایجاد زبانی مشترك بین آدمهاست. 

 
 بنابراین پداگوژی با دیدی انتقادی درصدد رشد جامعه می باشد.                                           

                                                                                                                                                  پایان
طبقه بندی: هنر تئاتر، 
برچسب ها: تئاتر، تئاتر پداگوژی، پداگوژیست،  
[ جمعه 3 شهریور 1391 ] [ 11:51 ق.ظ ] [ سعید قاسمی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


لوگوی اختصاصی کانون تئاتر

توی صحنه غریب زندگی هممون در نقش یک بازیگریم

باهمیم تو بازیای روزگار از درون هم ولی بی خبریم

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


English / Arabic / French / Turkish / Persian  تماس با ما Online Userدر این وبلاگ
در كل اینترنت
ایجاد خبرنامه ایمیلی

  • کد موزیک
  • قالب وبلاگ
  • ضایعات